İstanbul Çeviri | Tercüme Bürosu

Hintçe Tercüme

Hintçe Tercüme

Profesyonel Çeviri Hizmeti

Hintçe, Hindistan’ın batısı, merkezi ve kuzeyinde en çok konuşulan diller arasında yerini alır. Hint- Avrupa dil ailesine bağlı olarak Hint-Aryan dili olarak bilinir. Her ne kadar kolay bir dil gibi görünse de oldukça zor olan bir lisandır. Hintçe tercüme zor bir lisan olması ile birlikte konuşan kişi sayısı da farklı ülkelerde oldukça azdır. En kalabalık ülkelerden biri olan Hindistan’ın resmi dili olan Hintçe, birçok resmi dil ve evrak tercümelerinde gerekebilir. Bireysel konuşmalarda da tercüme oldukça önemlidir. Bu sebeple de her zaman tercih edilen bir dil olarak tercüme işlemlerinde yer alır. Her çevirinin konusu fark gösterebilir. Bu durumun sebebi de resmi belgeler olduğu gibi bireysel çevirilerde mevcuttur.

Hintçe Tercüme Nasıl Yapılmalı

Her çeviride olduğu gibi Hint dilindeki tercümede de tam aktarım dikkate alınmalıdır. Her kelimenin eksiksiz bir şekilde aktarılması ve ekleme yapılmamasına dikkat edilmelidir. Hintçe tercüme işleminde tercümanın konu içeriğine dikkat etmesinin yanı sıra terimsel ifadelere de başvurulması önemlidir. Bu sebeple de dikkat edilen detaylar arasında içerik kalitesi ön planda olmalıdır. Çeviri türleri ise,
  • Ardıl tercüme
  • Sözlü tercüme
  • Ticari tercüme
  • Simültane tercüme
  • Edebi tercüme
  • Yargı çevirisi
Yukarıda verilen çeviri türleri her zaman uluslararası tercüme büromuzda hazırlanmaktadır. Birçok dilde hazırlanmakta olan çevirilerde konu çeşidi oldukça geniş kapsamdadır. Bu sebeple de tercih edilen tercüme büromuzda her çevrilen metinde kalite hakimdir.

Hintçe Tercüme Fiyatları

Hint dili çevirilerinde mevcut olan metin konularında sayfa başına fiyatlandırma söz konusudur. Bu sebeple de her konuda hazırlanan metinler sayfa başına fiyatlandırılırken, sözlü çevirilerde saat başına fiyatlandırma yapılır. Birçok metin belgesi resmi ve bireysel olarak çevrilir. İstenilen kalitede aktarılan çeviri metinleri beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır. Her çeviri de dikkat edilen detaylardan biri de teslim süresidir. Ekip çalışması ile hazırlanan metinlerin yanında resmi belgelerde yeminli tercüman tarafından onaylanır. Hintçe tercüme ve 120 dilde çeviri sağlayan tercüme firmamız her konu içeriğinde hizmeti mevcuttur. Çeviri hizmetimizin yanında aynı zamanda danışmanlık hizmeti de sunmaya devam ediyoruz.