İstanbul Çeviri | Tercüme Bürosu

Noter Onaylı Çeviri

Noter Onaylı Çeviri

Profesyonel Çeviri Hizmeti

Noter onayı her zaman resmi belge çevirilerinde en çok tercih edilen detaylardan biridir. Bu sebeple de resmi belgelerde noter onayına sunulmasının yanında bu tarz belgelerin yeminli tercüman tarafından çevrilmesi de oldukça önemlidir. Birçok belgenin noter onayı ile imzalanmasının yanında belirli şartları taşıması gerekir. Noter onaylı çeviri için öncelikle belirtilen aktarımın resmi belgelerde tam olarak sağlanması mecburidir. Hataya yer verilmemesi gereken belgeleri ilk önce kontrolden geçirip daha sonra müşteriye teslim edilmesini sağlamaktayız. Birçok konuyu içerisinde kapsayan noter onayı için birçok dilde  farklı alanlar dahilinde tercih edilebilir.

Noter Onayı Hangi Alanlarda Gerekli

Her zaman resmi belge çevirilerinde noter onayı aranan şartlardan sadece biridir. Bu sebeple de öncelik verilen konulardan biri de noter onaylı çeviri içerisinde yer alması gereken alanlardır. Her çevirmenin tercümesini hazırladığı çeviri kabul edilmez. Öncelikle yeminli tercüman eşliğinde hazırlanması gerekir. Çevrilen her belgenin altına tercüman tarafından ıslak imza atılmalıdır. Birbirinden farklı alanları içermesi ile beraber belirtilen konular aşağıda yer almaktadır.
  • Diploma çevirisi
  • Pasaport çevirisi
  • Nüfus kayıt örneği çevirisi vb.
Yukarıda verilen işlemlerin gerçekleşmesi için noter tasdikli olması şarttır. Yeminli tercümanın ıslak imzası ile birlikte resmiyete giren bir belgedir. Bu sebeple de noter onayı resmi belgeler için önceliktir.

Noter Onaylı Tercüme Fiyatları

Noter onayına sunulması ile resmiyet kazanan çeviri belgeleri her zaman fiyat bakımından fark gösterir. Diğer kurumsal veya bireysel çevirilere göre fiyat farkı bulunan resmi belgeler yeminli tercüman desteği ile beraber uygun fiyat aralığında bulunmaktadır. Böylece her zaman müşterilerimizin güven duyduğu bir firma olarak kalitemizden şaşmadan her zaman istenilen yazıların hazırlanmasını sağlarız. Birçok belgede mevcut olan yeminli tercüman desteği ile beraber her zaman istenilen hızda ve geniş dilbilgisi ile terim anlamlarında özen göstermeye dikkat ediyoruz. Bu sebeple de tercih edilen firmamız tercümanlık hizmetinin yanında aynı zamanda danışmanlık firması olarak da hizmet vermektedir. Noter onaylı çeviri işleminde de her zaman istenilen belgelerin hazırlanması ile zamanında aktarım sağlamaya özen göstermekteyiz.