İstanbul Çeviri | Tercüme Bürosu

Adliyede Tercümanlık

Adliyede Tercümanlık

Profesyonel Çeviri Hizmeti

Adalet komisyonu karşısında tercümanlık için yemin ederek adli yemin belgesi alınır. Aynı zamanda bilirkişi evrakı da verilir. Adliyede tercümanlık işlemi için en önemli belgeler arasındadır. Adli yeminli tercüman ve bilirkişi tercüman olarak adlandırılır. Adli yeminli tercüman desteği ve kaliteli bir çeviri hizmeti için çeviri büromuz en iyi çalışmaları sağlar. Birçok kişi tarafından tercih edilen çeviri hizmeti içerisinde yer alan adli tercüme işlemi beklentiyi karşılayacak bir kalitede hazırlanır. Profesyonel bir çalışma gerektiren adli çevirmenlik, yeminli tercüman olma sebebinden dolayı en iyi performansın ortaya konmasını sağlar. Uzman kişiler olan yeminli tercümanlar, her çalışmada birçok çeviri işlemini en iyi şekilde tamamlar. 

Adliyede Tercüman Nasıl Olunur?

Birçok alan içerisinde yer alan adli çeviriler için gerekli olan çalışmalarda çeviri işlemlerinin uzman tercümanlar tarafından hazırlanması gerekir. Birbirinden farklı konuları kapsayan çevirmenlikte adliyede tercümanlık yapılabilmesi için yeminli tercümanın belirli şartları taşıması gerekir.
  • Fiil ehliyetine sahip olmak
  • Türk vatandaşı olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Devlete karşı işlenen suçlardan hüküm giymemek
  • Devlet memurluğundan çıkarılmamış olmak
  • Adli yeminli tercüman başvurusu yaptığı sırada il sınırları içerisinde ikamet etmek
  • Başka bir komisyonun listesinde yer almamak
Yukarıda verilen şartlara bağlı olarak seçilen yeminli tercüman için belirtilen özellikler oldukça önemlidir.

Adliyede Tercümanlık Hizmeti ve Fiyatları

Adliyede tercümanlık hizmeti için başvurulduğunda en iyi hizmetin verilmesi ile birlikte tercüme firmamız birçok dilin çevirisinde profesyonel hizmet verir. 120 dilde çeviri yapan uluslararası bir tercüme firması olmamızdan ötürü her zaman fark yaratan bir ekip çalışması sağlamaktayız. Hem profesyonel hizmet hem de tecrübeli tercümanlar ile birlikte çalışıyoruz. Adliyede tercümanlık için uzman yeminli tercümanlar eşliğinde hizmet veren bir firma olarak çalışmaya devam ediyoruz. Bu sebeple de alanında uzman tercüman eşliğinde en iyi şekilde en kaliteli çeviri hizmetini vermekteyiz. Beklentileri en iyi şekilde karşılayan firmamız için zamanında teslim ve hatasız çalışma oldukça önemlidir. Adli yazışmalardaki belge çevirisinde sunduğumuz fiyat aralığı oldukça uygundur. Pek çok kişi tarafından hem kaliteli olması hem de istenilen özenle hazırlanması ile nedeniyle tercih edilmekteyiz.