İstanbul Çeviri | Tercüme Bürosu

Toplantı Tercümanlığı

Toplantı Tercümanlığı

Profesyonel Çeviri Hizmeti

Resmi ve bireysel olarak tercih edilen tercümanlık, kurumsal nitelikte de oldukça önemlidir. Toplantı tercümanlığı iş yerlerinde en çok tercih edilen çeviri işlemini kapsar. 120 dilde çeviri işlemi yapılmaktadır. Bu sebeple de en önemli detay tam aktarımın sağlanmasıdır. Birbirinden farklı çeviri teknikleri mevcut olmakla beraber her tercümede profesyonel bir çalışma mevcuttur. Birçok tercümanımız ile birlikte en iyi çeviri hizmetini sağlayarak beklentileri karşılamaktayız. Birbirinden farklı dillerde tercüme işlemi yaparak istenilen şekilde resmi veya kurumsal belgelerde belirtilen dilden çeviri sağlanmaktadır. Her çalışmada gerçekleşen kaliteli çeviri hizmetini en iyi şekilde aktarmaktayız. Toplantı tercümanlığı da iş toplantılarında farklı ülkeler ile yapılan anlaşmaları kapsayan bir tercüme gerektirir. Bu sebeple de resmi ve kurumsal alanlarda karşılıklı konuşmalar ve yazışmaların çevirisi en iyi şekilde sağlanır.

Toplantı Tercümanlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Simültane çeviri olarak bilinen birebir çeviri işlemi toplantı çevirilerinde yapılmaktadır. İki kişi veya daha fazla kişi arasında geçen diyaloğu tercüme eden çevirmenler profesyonel olarak çalışma gerçekleştirir. Toplantı tercümanlığı için en önemli detay, konuşma esnasında gereken mesleğin terminolojisini bilmek oldukça önemlidir. Bu sebeple de her zaman fark edilir bir kalitenin hakim olduğu çevirilerde tercüman tarafından konu araştırma altına alınır. Daha sonra ki aşama ise tercüman tarafından icra edilen ve tercümenin kusursuz olarak hazırlandığı bir çalışma sağlanır. Çeviri işlemlerinde belirli teknik uygulanarak kısa sürede tamamlanır ve belirtilen zamanda teslim edilir. Tam aktarım ve doğru telaffuz her zaman en önemli konulardan biridir. Aktarılan tercüme de önemli bilgilere yer verilmesinden dolayı bilgilerin en doğru şekilde aktarılması gerekir.

Toplantı Tercümesi Fiyatları

Toplantı ve iş yemeklerinde en fazla tercih edilen simültane tercüme işlemi için müşteriler tarafından öncelikle fiyat aralığına dikkat edilir. Tercih edilen çeviri işleminde öncelikle hangi dilde tercüme yapılması isteniyorsa o dilin uzmanı olan tercüman seçilir. Uzak doğu dilleri ile gerçekleşen çeviriler her zaman değişim göstermektedir. Diğer dillerde ise daha az oranda fark ortaya koyar. Bu sebeple de uygun maliyette tercümanlık hizmeti için firmamız en iyi hizmeti vermektedir. Toplantı tercümanlığı tercihlerinde ise anlık olarak çeviri sağlandığı için kalite bazında da istenilen tercüme işlemi yapılır. Aynı zamanda firmamız danışmanlık hizmeti vererek de talep görmeye devam eder.