İstanbul Çeviri | Tercüme Bürosu

Ticaret Sicil Gazetesi Çeviri Hizmeti

Ticaret Sicil Gazetesi Çeviri Hizmeti

Profesyonel Çeviri Hizmeti

Her zaman birçok alanda yapılan çeviri konuları içerisinde en önemlilerinden biri de ticaret sicil gazetesi çeviri hizmetleri olarak görülür. Hiçbir hatayı kabul etmeyen ve titiz çalışma  gerektiren ticaret sicil belgesi 18 Mayıs 2004’te yayınlanmış olan 5174 sayılı 6762 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre 37. Maddesi gereği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Borsalar kanununa göre belirlenen 56. maddede yer alan ve Pazar günleri hariç olmak üzere diğer günler yayınlanan gazetedir. Ticaret sicil belgesi çeviri işlemleri konsolosluk işlerinde önemli olarak görülür. Örneğin tüzel kişilerin eğitim, vize veya çalışma gibi yurtdışı işlemlerinde büyükelçilik veya konsolosluğa ibraz edilmesi gerekir. Bu sebeple de çeviri esnasında o ülkenin diline çevrilmelidir. Aynı zamanda ticaret sicil belgesi hukuki çeviri alanına girmektedir.

Ticaret Sicil Gazetesi Çevirisi Nasıl Yapılır?

Ticaret sicil gazetesi için tercümanlık yapan çevirmenlerin alanında en iyi eğitimi görerek uzman olması gerekir. Çeviri işleminde herhangi bir hatayı kabul etmeyen çalışmada istenilen kaliteyi yansıtmak için profesyonel bir çalışma sağlanmalıdır. Bu sebeple de ticaret sicil gazetesi çeviri hizmeti her zaman uzman bir çalışma gerektirir. Uluslararası çevirmenlik bürosu olarak en iyi çevirmenlerle çalışma sağlıyoruz. Kurallarına göre uzman bir çeviri gerçekleştirmek her zaman önemlidir. Yeminli tercüme işlemleri için kalitesi standartları kapsamında hizmet vermekteyiz. Her zaman firmalar. Bireysel çalışmalar veya kurumsal çalışmalarda en iyi hizmeti sağlamaktayız.

Çeviride Önemli Detaylar

Uluslararası tercüme firması olmanın yanında aynı zamanda danışmanlık hizmeti de eriyoruz. Tercüman kadrosunda yer alan çevirmenlerimiz her zaman en iyi eğitimi gören uzman kişiler arasından seçilir. Bu sebeple de çeviride önemli detayların atlanmadan kalite içermesi için belirlenen detaylara dikkat etmek gerekir. Öncelikle çeviri de belirlenen detaylardan biri senkronizasyondur. Daha sonra o dil ile karşılaştırması yapılarak en iyi şekilde hataya yer vermeden çeviriyi gerçekleştirmek gerekir. Ticaret sicil gazetesi çeviri hizmeti en iyi şekilde yapılarak istenilen hizmet beklentiyi karşılayacak şekilde verilir. Firmalar ve bireysel çeviride de tercih edilen bir firma olmamızdan ötürü kurumsal her çeviri de en iyi hizmeti sağlamaya devam ediyoruz.