İstanbul Çeviri | Tercüme Bürosu

Teknik Şartname Çeviri Hizmeti

Teknik Şartname Çeviri Hizmeti

Profesyonel Çeviri Hizmeti

Birçok çeviri arasında teknik şartname çeviri hizmeti malzemenin kalitesini ön plana çıkarması açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple de her zaman uluslararası ölçü birimine uygun bir çeviri olmalıdır. Sayıları içeren bir çeviri için teknik özellikler tam olarak ele alınmalıdır. Bu sebeple de öncelikle hazırlanırken neye ihtiyaç duyulduğu belirtilmesi gerekir. Teknik şartname çevirisi yapılırken hukuki çeviri kısmına girmesi ve teknik anlamda hukuki bir dil olması sebebi ile tam olarak aktarım sağlanmalıdır. Birçok dil çevirisi yapılırken teknik olarak terim anlamlara da yer verilmelidir. Teknik şartname genel olarak ortaya çıkması düşünülen bir ürünün estetik, fiziksel veya mekanik özellikleri ile tam olarak aktarılmasını konu alır. Teknik şartname ve özel şartname olarak iki ana kısımda incelenir. Kira işlemleri gibi iki tarafında katılmış olduğu ve uymayı üstlendikleri kurallar bütünüdür. Teknik şartname ise idare tarafından kanun hükümlerine uygun olarak hazırlanır.

Teknik Şartname Çevirisi Nasıl Yapılır?

Teknik şartname de estetik, fiziksel veya mekanik anlamda belirtilen özellikleri kapsayan bir çalışma gerektirir. Öncelikle kesin ve açık olmalıdır. Çelişen anlamlar içermemesi de oldukça önemlidir. Bu sebeple de belirli hususlar dahilinde kuralına uygun bir şekilde çeviri yapılır. Teknik şartname çeviri hizmeti her dilde tercümesi gerçekleştirilerek tecrübeli çalışma sağlanır. Bu sebeple de profesyonel hazırlanması gereken şartname 2-3 kişi tarafından alanında uzmanlaşmış kişilerce onaylanması gerekir. Tecrübeli çevirmenler tarafından en iyi çalışma sergilenerek kısa sürede teslim edilir. Böylelikle zaman kaybı yaşamadan hızlı ve doğru bir tercüme ile kaliteli bir çalışma sağlanır.

Şartname Çevirisinde Dikkate Alınması Gereken Detaylar

Şartname çevirisinde belirtilen özelliklerle beraber çalışma şartlarına kadar birçok ayrıntı yer almaktadır. Bu sebeple de temin edilecek cihaz da şartnameye eklenmelidir. Hazırlanan şartnamede çelişkiye düşürecek ifadelere yer verilmemelidir. Kesin ifadeler ve belirtilmesi gereken ürünün açıklaması ile şartnamede geçen özellikler tam olarak verilmelidir. Böylelikle kurallarına uygun bir çeviri metni hazırlanır. Her dilde hizmet veren çevirmenlik büromuz uluslararası çalışma sağlayarak beklentileri en iyi şekilde karşılar. Hazırlanan teknik şartname çeviri hizmeti ile birlikte danışmanlık hizmeti de vererek müşteri memnuniyetini önemsemekteyiz. Tecrübeli çevirmenler ile çalışma alanında konuya hakim olan birçok tercüman ile çalışmaktayız.