İstanbul Çeviri | Tercüme Bürosu

Altyazı Çeviri Hizmetleri

Altyazı Çeviri Hizmetleri

Profesyonel Çeviri Hizmeti

Çeviri türleri arasında en fazla tercih edilenlerden biri de alt yazı tercümeleridir. Her dilde profesyonel ve hatasız altyazı çeviri hizmetleri tercüme büromuz tarafından kaliteli bir şekilde verilir. Altyazı çeviri hizmetlerinde geniş kapsamlı ve son derece profesyonel bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Uzman tercüman kadromuz sayesinde akıcı ve kusursuz çeviri hizmeti için en iyi çalışmayı sergiliyoruz.  Ekip olarak gerçekleştirdiğimiz tercüme işlemlerinde alanında tecrübeli yeminli tercümanlar eşliğinde hatasız tercüme ile en iyi hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

Alt Yazı Çevirileri Nerede Kullanılır?

Altyazı tercümesi denildiğinde akla kaynak dilden hedef dile çevrilen tv programları, diziler veya filmler gelmektedir. Bireysel verdiğimiz hizmet yanında kurumsal altyazı çeviri hizmeti de vermeye devam ediyoruz. Birçok farklı konuya yeönelik talep edilen alt yazı çeviri hizmetlerinin kullanıldığı alanlar oldukça fazladır. Altyazı çeviri hizmetlerinin kullanım alanları aşağıda verilmiştir,
  • Belgeseller
  • Tv programları
  • Diziler
  • Uzun veya kısa metrajlı filmler vb.
Yukarıda verilen alanlara yönelik en kaliteli altyazı çeviri hizmeti verilir. Uzman çevirmenlerimiz tarafından hazırlanan altyazı çevirileri belirli kurallar çerçevesinde yapılır. Dil kullanımının ve aktarımının doğru yapılabilmesi için tercüme işlemi sırasında takip edilecek sıralamaya uyulması önemlidir. Kurallara uyularak doğru ve eksiksiz bir çeviri yapılır.

Alt Yazı Çeviri Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Bir dilden diğer dile çeviri işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli detay bulunur. Öncelikle altyazı çeviri işlemlerinde senkronizasyona önem verilmelidir. İstenilen diyalog aktarılırken uyum içerisinde belirlenen işlemin gerçekleşmesi önemlidir. Altyazı çevirisi yapılırken dönemlere ve o dönemde kullanılan kelime ve kelime kalıplarına dikkat edilmelidir. Örneğin eski yıllarda çekilen bir dizi veya programın çevirisi yapılıyorsa altyazı çeviri günümüze uygun şekilde yapılır. Ayrıca altyazı çevirilerinde zaman kodları eklenmelidir. Böylece çeviri işlemi daha da kolaylaşır. Altyazı çeviri hizmetleri uluslararası tercümanlık büromuz tarafından en kusursuz şekilde verilmektedir. Hiçbir altyazıda zaman kaybı yaşanmasına izin verilmeden istenilen kalitede ve tam olarak orijinalindeki gibi aktarım yapılmaktadır. Titiz ve profesyonel çalışma prensibimiz sayesinde beklentileri en iyi şekilde karşılamaktayız. Kaliteden ödün vermeyen firmamız tercümanlık ve çeviri hizmetlerinin yanında danışmanlık hizmeti de vermektedir.